Gali būti, kad į pokalbį dėl darbo žmonės nėra kviečiami, nes jų gyvenimo aprašymas parašytas netinkamai. Internete galima rasti daug įvairių šablonų ir pavyzdžių, kaip parengti CV. Puslapyje CVONLINE.LT siūloma susipažinti su dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis:

1. Neaišku, kam ir kodėl siunčiamas CV. Gana dažnai įmonės sulaukia laiško su prisegtu CV, tačiau be paties laiško ar bent jau kontaktų, neužpildytu „Temos“ laukeliu. Tokiu atveju darbdavys negaiš laiko ir nespėlios, koks darbas jus domina.

 2. Trūksta informacijos apie darbo patirtį. Nemanykite, kad užteks parašyti, kokias pareigas ėjote, ir visiems iš karto bus aišku, ką veikėte įmonėje, už ką buvote atsakingas, kaip jums sekėsi. Darbdavys nori gauti kuo daugiau informacijos apie kandidato darbo patirtį. Pirmumas bus teikiamas tiems kandidatams, kurie išsamiai aprašė darbo pobūdį, užduotis ir atsakomybės lygį, įvardijo savo pasiekimus.

 3. Yra rašybos, gramatinių ir stiliaus klaidų. Jei būsimame darbe teks kasdien informaciją teikti raštu, susirašinėti su klientais, pildyti dokumentus ar pan., tuomet jūsų CV esančios rašybos, gramatikos bei stiliaus klaidos bus lemiamos. Sklandus tekstas, kalbos turtingumas, taisyklių išmanymas pridės papildomų taškų.

 4. Netinkama nuotrauka. Nuotrauka atkreips darbdavio dėmesį, bet neužmirškite, kad CV yra oficialus dokumentas. Reikėtų vengti pikantiškų, emocingų nuotraukų, pvz., papūstomis lūpomis, asmenukės ar nuotraukos iš vakarėlio. Nuotrauka turi būti kandidato, o ne giminės, ne augintinio ar įžymybės.

 5. Netinkamas el. pašto adresas. Geriausias jūsų el. pašto adreso variantas – vardas.pavarde@…, pavarde.vardas@…, v.pavarde@… ir pan. Tikrai rasite dalykiniam susirašinėjimui tinkamą. Tokie adresai kaip pupyte@…, agentas007@… ir pan. darbdaviui gali suformuoti netinkamą jūsų įvaizdį, ir prarasite galimybę gauti svajonių darbą.